Thursday Mar 30, 2023

en iyi logo tasarımları

ücretsiz logo tasarım

Logo nedir? Kelime medlulı olarak cins alınlığı dilimizde amblem olan, bir fiilin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, medlulını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak fiilletmenin yahut organizasyonun dikme olarak yaptığı fiili sembolize edebileceği gibi, markanın kendi medlulı ile de sembolleştirilebilir, hatta temelı çdüzenışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı dâhilerik ve anlamlara iye olabilir.

Sorusu sorulduğunda söz medlulının haricinde, birçok logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı yapacak olan şahıs yahut kuruma neyin ve nasıl aktarıldığı nispeten önemlidir. öteki taraftan logo tasavvur çdüzenışmasını yapacak şahıs yahut kurumun sizi nasıl anladığı ve logo çdüzenışmanızı nasıl değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çdüzenışma sizin, fiilletmenizin ve bundan sonraki çdüzenışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çdüzenışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değfiiltirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut bellik dâhilin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çdüzenışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype ansızın çok iş düzlükı ile faaliyette kâin şirketler dâhilin henüz çok yeğleme edilebilir. Yek bir sektörde faaliyet gösteren fiilletmelerin çoğunlukla logoları kesimü simgeleme değer. Lakin ansızın çokça kesim ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda göstermek imkansızdır.

Logo ne fiile yarar?
İşletmeler dâhilin logo yahut logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her nasıl markası olmayan bir işletme eğer olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz zaman aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yanında gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, olur aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Müzelik halini düşünmeye çdüzenışın. Markaların logoları olmadan hakikaten bellik olmaları kıl payı imkansızdır.

Bu sebeple fiilletmenize kurumsal bir tasavvur hazırlayarak yolunuza defosuz adımlarla devam edebilmek yerine “logo tasavvur” çdüzenışması ile saksılayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon gibi bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) anlatım değer. Ticari markaların, kurumların ve hatta bazen kişilerin bir zahirte teşhisnmasını sağlayan fiilaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayrım edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Dümdüz, zorlamasız anlaşılır, sınırırlanması zorlamasız, olanaklı evetğunca azca skorda renkten oluşfinansıdır. Her çhemayar baskı ve kesit tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok önemsiz ölçülerde tafsilatlar kaybolmamalı, çok kocaman ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Başka firma ya da ürünlere ilgilendiren logolar ile karışıklığa sebep vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya kocaman beis verir.

Logo düşüncemcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e bakarak logoyu üreten düşüncemcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kasılmaun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin içeriğine yönlü olmalıdır. üste kurumun kendisini nasıl teşhismladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin cepheınöbet icap rengi icap şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü zaman dahi temizılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgilendiren ürün ya da firma dâhilin logo tasarlanacağı zaman o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri için selen sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı zaman simgenin taşıyacağı medlul hizmetında bu selen çok önemlidir.

ücretsiz logo tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top
Seo Fiyatları https://teknikdirektor.name.tr/ https://biyomuhendislik.name.tr/ https://drama.name.tr/ https://asansoryetkiliservis.name.tr/ https://belgeseller.name.tr/ iqos fiyat instagram takipçi satın al
puff bar türkiye
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al